Готують з винограду культурних та гібридних сортів. Щоб приготувати якісне вино, виноград треба збирати, коли він добре дозріє і в суху погоду. З грон видаляють гнилі, плісняві, пошкоджені й недозрілі ягоди. Бажано, щоб цукристість видавленого з винограду соку була не нижчою 20%. Якщо ж вона нижча, до соку додають цукор. Щоб підняти цукристість на 1%, треба на 90 літрів виноградного соку додати 1 кг цукру.
Щоб приготувати вино в домашніх умовах, необхідно мати відповідну тару та знаряддя. Це млинок для помолу ягід, прес для видавлювання соку. Найкращою тарою для зберігання домашнього вина є дубова бочка, її бездоганна чистота є однією з найважливіших умов отримання доброго вина. Нову дубову бочку треба залити холодною водою і витримати, а потім промити кип'ятком. Бочку, в якій уже зберігали вино, відразу після звільнення потрібно добре промити, обкурити сірчаним ґнотом, закрити пробкою і поставити в сухе приміщення. Перед повторним заповненням бочку промивають холод-ною водою, запарюють кип'ятком, а при необхідності знімають одне денце і вичитають зсередини. Щоб бочка не текла, денце вкладають точно на попереднє місце, а поміж дугами протягують щіпку сухого очерету. Закінчують підготойку бочки обкурюванням сіркою.
Розмелену масу з винограду білих сортів кладуть під прес, вичавлюють сік і зливають його у підготовлену тару. Масу з темних сортів винограду кладуть у чисту дубову діжку і витримують під дашком протягом 2—3 діб, щоб виноградний сік ввібрав у себе з шкірки ягід потрібний колір і аромат. Після цього за допомогою преса вичавлюють сік і зливають у бочку. Отвір бочки прикривають бродильним шпунтом.
Заливають бочку не до повна, оскільки спочатку бродіння проходить бурхливо і виноградний сік може вибігти. По мірі бродильного процесу бочку доливають соком, що дозрівас к іншій, тимчасовій, посудині. Аж коли сік перестане бродити, бочку доливають і щільно затикають дерев'яною пробкою.
Коли вино стане зовсім чистим, прозорим, його знімають з осаду, тобто за допомогою гумової трубки переливають в іншу, чисту й обкурену сіркою, бочку.
Бочку з вином потрібно зберігати у прохолодному, без сторонніх неприємних запахів погребі з температурою не вище 8—10 градусів С.
Готове вино вибирають з бочки через дерев'яний краник, угвинчений на відстані 5 см від нижнього краю. Для довгого зберігання вино розливають у пляшки, добре закорковують і тримають у прохолодному чистому приміщенні.
Уважаемый пользователь, кликните по одной из ссылок, мы будем вам очень благодарны!